Jaká je nejlepší metoda odstranění tetování?
13 února, 2024
Pozemky v Rokycanech: Jak zvýšit hodnotu svého pozemku před prodejem
17 dubna, 2024

Jak mít husté vlasy? Bohatá a krásná kštice není žádná samozřejmost – zkuste pro ni něco udělat!

 

Jak mít husté vlasy? Zajímavá otázka. Po krásných a hustých vlasech, které jsou často považovány za symbol zdraví a vitality, zřejmě toužíme všichni Ale zdaleka ne všem je něco takového dopřáno. Není to zkrátka vždy samozřejmost a často je potřeba vynaložit určité úsilí a o vlasy se dobře starat. Dodržovat zásady zdravého životního stylu a pečlivě vybírat správné metody péče a také kvalitní kosmetické produkty, které vás k vytouženému výsledku mohou dovést. 

Trápí vás řídnoucí kštice? Nevíte si rady? Tak se podíváme, zda existuje nějaké spolehlivé řešení.

Jak mít husté vlasy? Začněte správnou výživou!

Jednou z věcí, která je pro husté a zdravé vlasy nezbytná, je správná výživa. Naše strava má přímý vliv na kvalitu a růst vlasů. Pro podporu růstu je do jídelníčku důležité zařadit potraviny bohaté na vitamíny a minerály. Vaše kštice ocení například vitamín E, vitamín A, vitamín C, zinek, železo a omega-3 mastné kyseliny. Tyto živiny podporují zdraví vlasových folikul a pomáhají předcházet nadměrnému padání vlasů. 

Kde najdete důležité vitamíny a minerály:

  • Vitamín E: avokádo, mandle, slunečnicová semínka
  • Omega-3: losos, chia semínka, lněná semena
  • Železo: červené maso, špenát, čočka

Tajemství hustoty a lesku hledejte v přírodních olejích!

Pokud hodláte svůj účes přizpůsobovat aktuálním trendům, musíte na hlavě nejprve něco mít. S bohatou a hustou kšticí se zkrtáka lépe “pracuje”. Co vám může pomoci?

Pro podporu růstu a pro zdraví vlasů jsou skvělé přírodní oleje. Zkuste ricinový, kokosový, arganový nebo jojobový. Mají schopnost hloubkově vyživovat vlasovou pokožku a vlasové folikuly, což stimuluje růst nových a zdravějších vlasů. Použití těchto olejů jako součásti pravidelné péče může vést k viditelně hustším a lesklejším vlasům. Je však důležité vybrat právě takový olej, který nejlépe vyhovuje vašemu typu vlasů. A musíte ho používat pravidelně, to je pochopitelné.

 

Masáže stimulují růst

Pravidelné masáže hlavy mohou značně přispět k růstu vašich vlasů. Masáž stimuluje vlasové folikuly zlepšením průtoku krve v pokožce hlavy, což přináší živiny potřebné pro růst vlasů přímo k folikulům. Kromě toho, masáže pomáhají snižovat stres, který je jedním z významných faktorů ovlivňujících vaše celkové zdraví, a tedy i zdraví vašich vlasů. Dopřávejte si pravidelné masáže hlavy – prospějete vaší kštici a budete se cítit lépe!

Zdravá pokožka je základ úspěchu

Zdraví vlasové pokožky je základním předpokladem optimálního růstu vlasů. Suchá pokožka, lupiny, nebo nebo naopak nadbytek mastnoty, to vše může negativně ovlivnit zdraví vlasových folikul a tím bránit růstu nových a kvalitních vlasů. Jedině používání šetrných hydratačních šamponů a kondicionérů spolu s pravidelným čištěním může pomoci udržet pokožku hlavy v optimálním stavu. Kupujte jen kvalitní kosmetiku a užívejte ji s rozumem!

 

Žijte zdravě!

S pleší se dá bojovat různě. Řada mužů, a to i těch slavných, o tom ví své. Nechcete řešit holou hlavu? Žijte zdravě! Obvykle to pomáhá!

Životní styl má obrovský vliv na zdraví našich vlasů. Stres, nedostatek spánku, kouření a nadměrná konzumace alkoholu mohou vést k oslabení a vypadávání vlasů. Naopak, udržování zdravého životního stylu, včetně dostatečného odpočinku, minimalizace stresu a vyvážené stravy, může podporovat růst silných a hustých vlasů. Je to vědecky prokázaný fakt. Kromě toho, pravidelná fyzická aktivita a hydratace těla hrají důležitou roli v udržení zdraví vlasů, protože podporují celkové zdraví těla a zlepšují krevní oběh, což je klíčové pro přísun živin k vlasovým folikulům.

Podívejte se, co je obzvláště důležité:

  • Dostatečný odpočinek: 7-9 hodin spánku každou noc podporuje regeneraci těla a zdraví vlasů.
  • Minimalizace stresu: techniky jako meditace, jóga nebo hluboké dýchání mohou pomoci snižovat stres, který negativně ovlivňuje růst vlasů.
  • Vyvážená strava: jídlo bohaté na vitamíny, minerály a další živiny, jako jsou vitamín E, železo a omega-3 mastné kyseliny, je zásadní pro zdraví vlasů.
  • Pravidelná fyzická aktivita: cvičení zlepšuje celkové zdraví a krevní oběh, což je důležité pro zásobování vlasových folikul živinami.
  • Hydratace: pití dostatečného množství vody pochopitelně pomáhá hydratovat tělo a vlasové folikuly.
  • Omezení kouření a alkoholu: tyto škodlivé návyky mohou poškodit vlasové folikuly a výrazně omezit růst vlasů.
  • Péče o vlasy: jemné zacházení s vlasy, vyhýbání se nadměrnému teplu a chemickým látkám může zabránit poškození a podporovat zdraví vlasů.

 

Když všechno selže aneb Příčesky a paruky

Vlasům škodí kdeco. Někdy mohou padat třeba i vlivem užívání léků. Pokud vám významným způsobem řídnou nebo o ně dokonce úplně přijdete, může to být značně stresující. V takovém případě pak někteří z nás hledají náhradní řešení. Třeba příčesky nebo paruky. Ačkoliv to není ideální cesta pro každého, je-li paruka kvalitní, může vypadat celkem přirozeně a svůj účel splní. Pomůže vám posílit sebevědomí a vy zatím můžete začít pracovat na tom, aby vám vlasy opět dorostly. A co když znovu nenarostou? Pak je tu ještě jedna možnost.

Spolehlivá transplantace

Transplantace vlasů je stále oblíbenější. Pro jedince, kteří o přirozenou pokrývku hlavy přišli, je to spolehlivé řešení. Tento chirurgický zákrok spočívá v částečném přemístění vlasových folikul z těch oblastí hlavy, kde je jich ještě dostatek, na místa zcela lysá. Díky moderním metodám, které se navíc stále vyvíjejí, je už možné dosáhnout takových výsledků, které svou přirozeností leckoho překvapí. Transplantace vlasů může být pro některé z nás dlouhodobým a více než uspokojivým řešením. 

 

Geny jsou jen základ

Husté a zdravé vlasy nejsou jen výsledkem genetiky. Jsou také odrazem našeho způsobu života, stravovacích návyků a kvality péče, kterou věnujeme pokožce svojí hlavy. Přestože genetické faktory nemůžeme ovlivnit, zbytek už je více méně v našich rukou. 

Chcete se pyšnit krásnou a hustou kšticí? Pak byste pro to také měli něco udělat!

Václav Rozsypal
Václav Rozsypal
Jsem fotograf přírody a hudebník - přesněji saxofonista - v menší jazzové kapele. Hodně času trávím v lesích liberecka a trpělivě číhám na tu pravou fotku. Také chovám a šlechtím sportovní i okrasné holuby a do tajů holubářství zasvěcuji i jiné. No a když zbude nějaký ten čas, tak ještě bloguji - třeba právě zde.

Comments are closed.