Laminace řas: rozjasnění pohledu a tajemství krásných řas
13 prosince, 2023
Jak mít husté vlasy? Bohatá a krásná kštice není žádná samozřejmost – zkuste pro ni něco udělat!
13 února, 2024

Jaká je nejlepší metoda odstranění tetování?

Doby, kdy bylo odstranění tetování bolestivou a náročnou procedurou, jehož výsledkem byla často zjizvená pokožka, jsou pryč. Pokud se vám z jakýchkoliv důvodů vaše stávající tetování přestalo zamlouvat, rádi vám poradíme, jak se ho zbavit. Kvalifikovaní lékaři a ty nejmodernější a nejefektivnější laserové přístroje – obojí bude zárukou úspěchu celé procedury.

 

Proč si nechat odstranit tetování laserem

 • Je to  prakticky bezbolestné

Díky přístroji Z Cryo 6, který chladí a znecitlivuje ošetřované místo, nebudete odstranění tetování téměř cítit.

 • Rychlý zákrok

Disponujeme výkonným laserem, který je 2x výkonnější než většina laserů na trhu. Není proto třeba

nadbytečných opakování celé procedury.

 • Vysoká kvalita laseru

Jako jediní v Česku používáme lasery značky Pastelle. Tyto lasery jsou opatřeny certifikátem americké FDA, což je v oblasti lékařského vybavení známkou nejvyšší kvalit

 • Kvalifikovaný personál

Naši lékaři a další specialisté patří (nejen) v odstraňování tetování ke špičce. Díky tomu naše klinika obdržela ocenění TOP lékař v odstraňování tetování.

 • Dlouhodobá zkušenost

Roky praxe a zkušeností tisíce spokojených klientů beze stopy po bývalém tetování, jsou také velmi důležité.

Laserové odstranění tetování v bodech

 • Vše začíná konzultací, při které s vámi lékař probere detaily zákroku a zvolí ten nejlepší plán dalšího postupu.
 • Kompletní odstranění tetování proběhne v několika fázích, vždy s odstupem 6 až 8 týdnů. Kolik opakovaných procedur bude potřeba, závisí na povaze, stáří a umístění vašeho tetování. Kvalitní tetování obvykle vyžaduje 4 až 6 ošetření, permanentní make-up a amatérská tetování zpravidla 1 až 3 ošetření.
 • Každé z těchto ošetření je ambulantní záležitostí. Trvá několik minut, nanejvýš několik desítek minut. Pulzem laseru se při něm rozstřelí tetovací pigment na drobné částice, které tělo postupně v následujících dnech a týdnech přirozeně zlikviduje.Tetování obvykle mívá několik vrstev a proto je třeba proces po čase opakovat, dokud nezůstane kůže opět hladká.
 • Úspěch každého ošetření závisí také na následné péči. Nevystavujte dané místo přímému slunci, dlouze jej nekoupejte a dodržujte další zásady, které vám po zákroku sdělíme.

 

Odstranit tetování s laserem je hračka

Doby náročného a bolestivého odstraňování tetování jsou naštěstí již dávno pryč. Celá řada moderních laserů dnes umožňuje efektivní a bezpečnou likvidaci tetování. Žádný to ale nedělá tak dobře, jako náš Q-Switch ND YAG laser značky Pastelle, který je momentálně absolutní špičkou své kategorie na trhu.

Žádný z konkurenčních laserů nenabízí takový výkon a tak krátce trvající pulz, který dokáže proniknout pokožku v drobném zlomku vteřiny (přesně 4 miliardtiny), takže nedojde k termálnímu poškození tkáně. Tento výboj laseru rozbije tetovací pigment na drobné částečky, s nimiž se již tělo vypořádá.  

Jak již bylo řečeno, laser značky Pastelle je certifikován americkou FDA (Food and Drugs Association) a má tak nálepku té nejvyšší kvality.

Špičkový laser je jedna věc, avšak hlavní devizou naší kliniky je špičkový personál. Naši lékaři provedli již tisíce zákroků na odstranění tetování a patří k  nejkvalifikovanějším odborníkům v této oblasti (ale i v dalších oblastech plastické a estetické chirurgie obecně).

Své know-how naši odborníci nadále prohlubují studiem nejnovějších trendů a účastí na českých i zahraničních lékařských kongresech věnovaných problematice odstraňování tetování.

Zkrátka a dobře, na naší klinice najdete vše: od pohodlného zázemí přes ty nejmodernější přístroje až po zkušené, zručné a empatické specialisty. Nejlépe to ale řeknou sami naši klienti. Níže si můžete přečíst jejich recenze.

  

Více informací k bezbolestnému odstranění tetování

 • Pokud se nemůžete dostavit k předběžné konzultaci, zašlete nám alespoň na e-mail snímek vašeho tetování s udáním jeho stáří a umístění. Ideálně k tetování přiložte pravítko, abychom měli lepší odhad o jeho rozsahu. Na základě těchto informací budeme schopni určit cenu a náročnost zákroku.
 • Odstranění tetování má své kontraindikace, jakými jsou třeba poraněná, zanícená či infikovaná pokožka, cukrovka, těhotenství, alergie, nádorová onemocnění či epilepsie. Před každým zákrokem se společně s pacientem přesvědčíme, zda je v danou chvíli zákrok vhodné provést.
 • Jste-li obzvláště citliví na bolest, můžeme kromě chlazení zmíněným přístrojem Z Cryo 6 ošetřovanou oblast dále znecitlivět anestetickým krémem. Počítejte ale s tím, že trvá přibližně hodinu, než krém začne působit. Zákrok se tím podstatně prodlouží.
 •  Pro úspěch procedury je zcela zásadní následná péče. Ošetřená pokožka by neměla přijít do kontaktu se sluncem či jinými formami UV záření, ani by se neměla dlouze namáčet ve vodě.Koupání se proto nedoporučuje. Veškerou následnou péči vám po ošetření vysvětlíme. Dodržujte ji a úspěch bude zaručen!

Odstranění barevného tetování a další nejčastěji kladené otázky

 •  Odstraňujete i barevné tetování?

Samozřejmě. Naše lasery pracují v různých vlnových délkách a dokáží pokrýt takřka celé barevné spektrum. Nejúčinnější jsou proti tmavým pigmentům, méně účinné proti pigmentům nejsvětlejším. I na ty však máme speciální přístroje, které si s nimi poradí.

 •   Je možné odstranění čerstvého tetování?

Máte na mysli hned druhý den? To bohužel ne. Pokud se vám tetování znelíbilo tak brzy, budete muset vyčkat alespoň 6-8 týdnů. Pak můžeme začít s jeho odstraněním.

 •  Opravdu nezůstanou po tetování obrysy?

Jak se můžete přesvědčit na obrázcích, kůže zůstává zcela beze stopy po předchozím tetování. Úspěch ovšem závisí jak na množství procedur, tak na dodržování další péče.

 • Nehrozí riziko jizev?

Ne. Respektive je prakticky zanedbatelné (>0,5 %). Výjimky jsou většinou důsledkem špatné následné péče.

 • Jak bolí odstranění tetování?

Nemusíte se ničeho bát. To nejhorší, co můžete pocítit, je maximálně drobné štípnutí a následný pocit tepla. Pokožka je při zákroku znecitlivěna speciálním přístrojem, případně anestetickým krémem.

 •   Jak dlouho zákrok trvá?

Záleží především na rozsahu tetování. Obvykle jde jen o pár minut, případně pár desítek minut.

 •  Kdy uvidím výsledek?

Tělo potřebuje čas, než začne narušený pigment vstřebávat. Již během prvního týdne a několika týdnů následujících by mělo být tetování bledší. K jeho úplnému zmizení bude potřeba ale několik ošetření v intervalech 6 až 8 týdnů.

Václav Rozsypal
Václav Rozsypal
Jsem fotograf přírody a hudebník - přesněji saxofonista - v menší jazzové kapele. Hodně času trávím v lesích liberecka a trpělivě číhám na tu pravou fotku. Také chovám a šlechtím sportovní i okrasné holuby a do tajů holubářství zasvěcuji i jiné. No a když zbude nějaký ten čas, tak ještě bloguji - třeba právě zde.

Comments are closed.