Chcete si dopřát chemický peeling? Cena procedury vás může překvapit stejně příjemně jako dosažený výsledek!
27 ledna, 2023
Laminace řas: rozjasnění pohledu a tajemství krásných řas
13 prosince, 2023

Jak posilovat ruce? Máme pro vás 5 efektivních cviků + seznam potravin, které jsou pro růst svalové hmoty nejlepší!

Přemýšlíte, jak posilovat ruce co nejefektivnějším způsobem? Chcete, aby byly brzy pevné a získaly ten správný a „oku lahodící“ tvar? Už je zkrátka nehodláte schovávat do dlouhých rukávů? Tak dobře. Rádi vám s tím trochu pomůžeme. Máme pro vás pět cviků, které jsou ideální pro posílení paží i pro zpevnění předloktí. Jistě brzy zjistíte, že nedá mnoho práce se je naučit. Ale pozor! Bez pevné vůle a trochy té vytrvalosti se samozřejmě neobejdete. Než se dočkáte hmatatelných výsledků, bude to zkrátka chvíli trvat. Za pár dní žádné zázraky čekat nemůžete.

Abychom vám ale vaše snažení trochu usnadnili, připravili jsme navíc i seznam potravin, které jsou pro budování svalové hmoty nejvhodnější. Jistě v něm objevíte něco, co vám chutná.  

Jak posilovat ruce? Vhodnými cviky a správnou výživou!

Máte ochablé a povislé paže? Cítíte, že je vaše předloktí zesláblé, a vadí vám, že nemáte v rukách téměř žádnou sílu? Nemluvě o tom, že se doslova děsíte teplejšího počasí, protože se v tričku či halence s krátkým rukávem cítíte tak trochu nesví? No, nevadí. Něco s tím uděláme. Jisté je, že pevné ruce lépe vypadají a dobře fungující svaly mají pro život zásadní význam. Věděli jste například, že lze ze síly stisku odhadnout váš biologický věk? Nevěděli? Ale k věci!

Pokud jste snad měli obavy, že to může být s budováním svalstva poněkud složité, vyvedeme vás z omylu. Posilování není žádná věda. Musíte si ale vždy ujasnit, na které části svého těla hodláte zrovna zapracovat nejvíce. To proto, abyste zvolili vhodné cviky. Ve vašem případě tedy takové, které prospějí především rukám. A které to jsou? Hned se na ně podíváme. A až budeme hotovi, věnujeme pár řádek správné výživě. Protože bez ní by bylo vaše snažení zřejmě marné!

Na svém těle může zapracovat každý

Mysleli jste si, že je posilování doménou velkých a svalnatých mužů? Že se pro vás třeba nehodí? Dříve to tak snad i mohlo být, ale dnes? Do posilovny může přijít kdokoliv. A také do ní často chodí. Cvičí hubení i otylí, mladí či staří, profesionální sportovci i nadšení „amatéři“. Na svém těle zkrátka může zapracovat jak usedlý úředník s několika kily navíc, tak třeba i štíhlá a na první pohled docela křehká herečka. A co tím chceme říci?

Ničeho se nebojte! Posilovna je i pro vás! Nebo dáte přece jen raději přednost „domácímu“ cvičení? No, je to na vás. Ať už ale zvolíte řešení, jaké chcete, vašim rukám nejlépe prospějí následující cviky. 

5x jinak, ale pokaždé efektivně

Chcete posílit ruce? Hodláte konečně začít? Není nic jednoduššího! Ukážeme vám pět cviků, které spolehlivě fungují. Zde jsou – „5x jinak, ale pokaždé efektivně“:

 1. Kliky jsou „klasika“ – která vašim rukám vždy prospěje. Musíte je ale provádět správně. Jak mají vypadat? Nohy na šíři boků, dlaně pod rameny a žádné prohýbání pánve! Tělo musí být „jako z oceli“. Lopatky ať se ani nehnou a vaše hlava jakbysmet. Pracují zkrátka pouze ruce! Kliků dělejte ze začátku jenom tolik, kolik jich bezpečně zvládnete. Rekordman z vás zatím být nemusí
 2. Zkuste tricepsové dipy – v posilovně s lavičkou, doma třeba s křeslem. Obojí vám poslouží jako opora, ke které se postavíte zády. Ruce za tělo, snižte se do dřepu a dlaně zapřete o lavici, a to na šíři ramen. Paže zvolna ohýbejte v loktech a tělo spouštějte co nejníž. A zase nahoru!
 3. Rotace paží – se dělá vleže na břiše. Ruce s dlaněmi otevřenými směrem k tělu jsou připažené, čelo je na zemi. Začněte propínat lokty, paže zvedněte a těsně nad zemí je otočte do zevní rotace – palce budou směřovat ven
 4. Klopení zápěstí – provádějte s větší činkou za zády. Je to jeden z nejúčinnějších cviků na předloktí! Obouruční činku uchopíte za zády (podhmatem) a to tak, abyste ji drželi spíše prsty. Ruce jsou natažené. Činku zvedejte co nejvýše!
 5. Bicepsový zdvih – dělejte s „jednoručkami“. Postavte se a do každé ruky uchopte činku. Dlaně jsou obráceny k tělu, střed těla máte zpevněný. S každým výdechem zvedejte střídavě činky tak, že pokrčíte ruce v lokti. Předloktí přitom zároveň vždy vytáčejte dlaní nahoru

Svaly musíte důkladně „nakrmit“!

Většinu cviků, které jsme vám teď ukázali, jistě znáte. Alespoň „z doslechu“ určitě. Jen jste možná nevěděli, že jsou pro posílení rukou jedněmi z nejvhodnějších. Abyste ale jejich účinnost ještě zvýšili, musíte také správně jíst. Svaly zkrátka potřebují nakrmit. Tady máte slíbený seznam potravin, které jsou pro stavbu svalové hmoty ideální:

 • Vejce
 • Sójové boby
 • Fazole
 • Ananas
 • Krůtí prsa
 • Hovězí maso
 • Řecký jogurt
 • Tvaroh

Objevili jste ve výčtu potravin takovou, která vám obzvláště chutná? A co doporučené cviky, kterým z nich začnete?

Václav Rozsypal
Václav Rozsypal
Jsem fotograf přírody a hudebník - přesněji saxofonista - v menší jazzové kapele. Hodně času trávím v lesích liberecka a trpělivě číhám na tu pravou fotku. Také chovám a šlechtím sportovní i okrasné holuby a do tajů holubářství zasvěcuji i jiné. No a když zbude nějaký ten čas, tak ještě bloguji - třeba právě zde.

Comments are closed.