SEO – optimalizace: Návod, kde zjistím výkon webu
14 dubna, 2022
Na co myslet při balení na dovolenou?
25 května, 2022

Když je problém s třešničkou na dortu 

Krásná prsa chce mít snad každá žena (a potěší i jejího partnera). Takže ženy v rámci svých odpoledních nebo večerních dýchánků s kamarádkami poprsí dost často řeší. Na přetřes přichází velikost, a to jak absolutní, tak úměrná typu postavy, povadlost a vytahanost, popřípadě potíže při výběru podprsenky. Málokdy se jako téma prosadí bradavky, považuje se snad jejich  existence uprostřed dvorce  za zbytečnost? 

Určitě ne, protože bradavka k ňadru neodlučitelně patří. Za prvé kvůli jeho primární funkci, vždyť kojenec saje mléko z ní. Za druhé pro celkový estetický dojem. Proč muži oceňují módu s vynecháním podprsenky nebo soutěž “Miss mokré tričko”. Právě pro jev, kterému někdy říkají “špunty od kopaček”. Pěkně vystouplé bradavky jsou snad i znakem pohlavního vzrušení a jejich dotykem se může apetit stimulovat. Mluví se o nich méně proto, že problém v podobě vpáčené bradavky je snad o něco méně častější než příliš malá nebo velká prsa. To ale neznamená, že by se o něm mělo mlčet. 

Proč si bradavky dělají, co chtějí

Je až s podivem, jak moc puntičkářský tvor je člověk, když trvá na normě pro tak nepatrnou část těla, jako je prsní bradavka, která je navíc většinou cudně zahalená. Nicméně co neodpovídá normě, je považováno za estetickou vadu. Jako takto vadné jsou nahlíženy bradavky příliš ploché, s nepřirozenou prohlubní uprostřed nebo zasazené tak hluboko ve dvorci, že vypadají, jako by se nějakým nedopatřením obrátily o 180 stupňů a uvízly v protisměru. 

Ve většině případů jsou vpáčené bradavky vrozenou vývojovou vadou. U postižených jsou zkrácené mlékovody a vlákna pojivové tkáně, což znamená, že bradavky jsou vtažené a nemohou se postavit. Zatažené bradavky jsou často dědičné a někdy se vyskytují v rodinách napříč generacemi. Že takto vyvedená prsa kromě zhoršené estetické jakosti představují nesnáz při kojení, je celkem zřejmé. Takže je tu o důvod víc, proč neotálet a zkusit s tím něco udělat. Jaké jsou možnosti? 

Pohrajte si s nimi každý den

Způsob, jak zabránit tvorbě vpáčených bradavek, neexistuje. Nejde ani předem se stoprocentní jistotou vytipovat, u koho se bradavky takto zachovají. Ale když to přijde, lidská vynalézavost již stačila objevit několik zajímavých metod: 

  1. Nošení plastových nástavců, které díky podtlaku dokáží vtlačenou bradavku vytáhnout nad povrch prsu. Takto se léčí jen mírnější forma vpáčení a převážně jde o přípravu na kojení.
  2. Pravidelné masáže mohou pomoci protáhnout vazivo a tím vytáhnout bradavky. Tlak je vyvíjen dvěma prsty na základnu bradavky. Poté jsou oba prsty pod mírným tlakem od sebe odtaženy. Tento proces by se měl opakovat několikrát denně.
  3. Piercingem je možné trvale vytáhnout a zafixovat vpáčenou bradavku. Piercing ve tvaru prutu působí jako šroub a zabraňuje opětovnému otočení bradavky.
  4. Injekce kyseliny hyaluronové je forma léčby, která využívá výplně k vyboulení bradavek směrem ven. Pro trvalé výsledky je však nutné ošetření v pravidelných intervalech opakovat.

A co jednou a dost?

Unikátním a definitivním ukončením trápení s bradavkami je chirurgická náprava. Při chirurgické korekci bradavek se přeruší zkrácené mlékovody, aby se bradavky opět dostaly ven. Kromě toho jsou dostupné i ​​šetrné chirurgické zákroky, při kterých jsou v rámci možností zachovány mlékovody a tím i schopnost kojit. Potom se používá zvláště šetrná operační technika. Chirurg pouze prořízne vlákna pojivové tkáně a posune bradavku s podložní tkání dopředu. Mlékovody jako spojení mezi bradavkou a mléčnou žlázou jsou zachovány a s nimi všechny funkce ženských ňader, na které jsme zvyklí. 

Znáte někoho s problematickými bradavkami?

Václav Rozsypal
Václav Rozsypal
Jsem fotograf přírody a hudebník - přesněji saxofonista - v menší jazzové kapele. Hodně času trávím v lesích liberecka a trpělivě číhám na tu pravou fotku. Také chovám a šlechtím sportovní i okrasné holuby a do tajů holubářství zasvěcuji i jiné. No a když zbude nějaký ten čas, tak ještě bloguji - třeba právě zde.

Comments are closed.