Chci ušetřit na daňovém přiznání. Pomůže mi daňový poradce či mi stačí ochotný a šikovný účetní?
20 února, 2022
Když je problém s třešničkou na dortu 
7 května, 2022

SEO – optimalizace: Návod, kde zjistím výkon webu

Firemní stránky s nabídkou služeb, e-shopy se zbožím, ale i naučné portály existují proto, aby oslovovaly cílové skupiny a případně jim něco prodaly. K tomu potřebují být v síti snadno dohledatelné, což jim umožňuje soubor služeb zvaný SEO – optimalizace. Návod, jak vyhodnotit stav vlastního webu, konkrétně rychlost a responzivitu, je obsažen v tomto článku. Pokud máte v tempu načítání stránek a jejich vzhledu na mobilech chyby, riskujete velké ztráty klientů a měli byste si objednat kompletní SEO audit. Na závěr přidáváme ještě varování před SEO balíčky, protože nefungují.

On page SEO – Při optimalizaci využijte návod na měření rychlosti www

Schopnost webu zobrazit se uživatelům pokud možno okamžitě má zásadní vliv na jeho návštěvnost a úroveň prodejní konverze. Na internetu platí zákon rychlejšího. Čím pohotověji reaguje platforma na naše kliknutí, tím větší je pravděpodobnost, že si něco rezervujeme či stáhneme a že se budeme vracet a doporučovat ji ostatním. Ze stránek, které nenaběhnou během vteřin, naopak hromadně prcháme, což platí dvojnásob u lidí se slabým připojením k síti. Proto se on-page SEO tolik zabývá optimalizací webové rychlosti.

Návod, jak si změříte výkon www, je překvapivě jednoduchý. Vložte do aplikace PageSpeed Insights url a nechte si načítání webu analyzovat. Pokud se nachází v červených číslech, vyhledejte specialisty na SEO. Zvýšení rychlosti zobrazování www se vám rozhodně vyplatí. Minimálně polovina návštěvníků používá k surfování na netu smartphony, které nemají takovou kapacitu jako PC. A mít kvůli tomu zhruba o 50 % potenciálních kupců méně je z hlediska peněz zásadní rozdíl. Experti na SEO zkontrolují, zda a jak máte nastavené Cache, případně vám vyřídí svižnější hosting a zmenší objemná data, která vaši platformu zpomalují. Máte-li ji zahlcenou videi, převedou je na externí vysílací kanál.

Jak vypadá web na mobilech a proč je to důležité pro SEO?

Optimalizace účinně potírá všechny druhy závad, které zhoršují postavení stránek ve vyhledávačích. Proto využijte ještě další návod, podle nějž si během pár minut ověříte responzivitu webdesingu. Jak už bylo uvedeno u vlivu rychlosti na rentabilitu webu, má podobný efekt na ziskovost stránek i jejich schopnost přizpůsobit se různě velkým displejům.

 Počet lidí, kteří se připojují k síti prostřednictvím chytrého telefonu, neustále roste. Dokonce to vypadá, že klasické počítače používáme k pohybu ve virtuálním prostředí spíše při práci, zatímco ve volnu konzumujeme informace mobilem. Je tedy ekonomicky výhodné mít responzivitu webu v pořádku. Prověrka je opět jednoduchá. K dispozici je vám gratis nástroj Search Console, který stačí propojit s administračním rozhraním stránek. Tím se použitelnost www na mobilních zařízeních automaticky měří a případné chyby pak zašlete na opravu. Jejich odstraněním lze přinejmenším zdvojnásobit cílové publikum.   

Nedejte se zlákat na fixní cenu za balíček SEO

Na optimalizaci, má-li skutečně prosadit web mezi online konkurenty, neexistuje žádný univerzální návod. Plán SEO musí stejně jako příslušný rozpočet vždy vycházet ze zjištění auditu. Náklady vám expert obvykle sdělí až během konzultace výsledku webové analytiky a z ní plynoucích optimalizačních zásahů. Pokud by vás nějaká agentura místo toho nutila do SEO balíčku za předem stanovenou cenu, tak jste narazili buď na jasnovidce nebo podvodníky. Z podobné spolupráce vám radíme vycouvat.

Na konci příspěvku by nás zajímalo, co se vám podařilo zjistit o rychlosti a responzivitě vaší platformy z hlediska SEO – optimalizace? Byl pro vás návod na testování výkonu stránek užitečný? Pokud chcete mít jistotu, že schopnost vašich stránek generovat objednávky nebrzdí nějaké další chyby, nechte si udělat jejich audit s návrhem konkrétních SEO oprav. Oslovte více odborníků, ať můžete nabídky porovnat a klidně si prostřednictvím komentářů objednejte nezávaznou revizi i u nás.

Václav Rozsypal
Václav Rozsypal
Jsem fotograf přírody a hudebník - přesněji saxofonista - v menší jazzové kapele. Hodně času trávím v lesích liberecka a trpělivě číhám na tu pravou fotku. Také chovám a šlechtím sportovní i okrasné holuby a do tajů holubářství zasvěcuji i jiné. No a když zbude nějaký ten čas, tak ještě bloguji - třeba právě zde.

Comments are closed.