SEO Kladno – co je broken linkbuilding a jak může vašemu webu pomoci?
3 září, 2021
Nerezové dřezy Franke – Čištění a údržba
22 listopadu, 2021

SEO konzultant dokáže vylepšit návštěvnost webu. Vyplatí se vám jednorázový zásah nebo dlouhodobá spolupráce?

Pakliže nejste spokojeni s pozicí, kterou zaujímá vaše internetová stránka po zadání klíčového slova do vyhledávače, pravděpodobně jste již narazili na možnost využití služeb SEO konzultanta. Ten dokáže pomoc řady kroků vytáhnout váš web na první příčky vyhledávačů – jak ale poznat, že jste narazili na skutečného odborníka?

SEO konzultant jako mistr vyhledávacích programů

Pod zkratkou SEO se skrývá anglické spojení Search Engine Optimization. Zjednodušeně řečeno se jedná o procesy, díky kterým bude například váš e-shop po zadání nabízeného produktu do vyhledávače zobrazen na první stránce, ideálně pak co nejvýše. Sem patří třeba mobilní SEO, tvorba zpětných odkazů, SEO copywriting a mnoho dalších úkonů.Drtivá většina zákazníků postupuje při jakémkoliv vyhledávání od shora dolů, optimalizace je tedy nanejvýš důležitá pro zvýšení návštěvnosti vašeho webu.

Kdy je dobré SEO konzultanta povolat?

Ať už rozjíždíte nový projekt nebo vaše webová stránka v poslední době stagnuje, vždy můžete začít jednoduchým testem – vymyslete výraz nebo slovní spojení, po jehož zadání do vyhledávače si představujete nalezení vaší stránky. Pokud jste dosud konzultaci u SEO odborníka neprovedli, nebo optimalizace proběhla před dlouhou dobou, pravděpodobně nebude lehké váš web na prvních několika stránkách vyhledávače najít. A co si budeme namlouvat. To značně brzdí návštěvnost. V tomto případě je dobré vyhledat specialistu, který váš web “učeše”.

4 základní postupové body při SEO optimalizaci

Pokud se rozhodnete vyhledat pomoc, bude SEO konzultant nejspíše postupovat pomocí následujících kroků:

  1. analýza – průzkum webu, funkčnost, návštěvnost, konkurence, obsah a použití klíčových slov
  2. strategie – návrh postupu optimalizace, úprava a umístění klíčových slov
  3. realizace – zavedení upravených klíčových slov, retextace, optimalizace
  4. správa – vyhodnocení výsledků, aktualizace nových údajů, kalkulace dat

 

Poslední bod se týká zejména dlouhodobé spolupráce, při které SEO konzultant pravidelně upravuje web a vyhodnocuje účinnost provedených postupů. Komu se vyplatí jednorázová porada a kdy je lepší navázat se specialistou trvalé partnerství? Čtěte níže…

Krátkodobá spolupráce nebo pravidelná kooperace?

SEO konzultanta si můžete objednat na jednorázový zásah, nebo využívat jeho služby formou dlouhodobé spolupráce. Samozřejmě, že ideální je vždy druhá varianta;  počítejte však s tím, že tyto služby nejsou nejlevnější. Trvalý kontakt se doporučuje navázat v případě, že se váš web pravidelně aktualizuje a rozšiřuje – pokud například spravujete rozrůstající se e-shop, na kterém se pravidelně objevují nové kategorie zboží, bude pro vás dlouhodobá spolupráce nezbytná už kvůli navýšení prodejů. Naopak pokud nabízíte stálé a neměnné služby, bude vám bohatě stačit zaplatit nepravidelnou jednorázovou úpravu.

Čeho se při výběru SEO konzultanta vyvarovat?

Všichni velcí hráči na internetovém poli si jsou dnes moc dobře vědomi významu optimalizace vyhledávání a věnují jí nemalé prostředky. S tímto fenoménem se začali objevovat také spekulanti a pseudo-odborníci, kteří spíše než po vylepšení vašeho webu touží po namaštění vlastní kapsy. Snažte se proto vyvarovat podezřelých SEO konzultantů, u kterých nelze dohledat realizované zakázky a předchozí zkušenosti.

Před provedením akce se zásobte informacemi

Předtím, než vyhledáte služby odborníka na SEO, si projděte volně dostupné rady, nejrůžnější SEO tipy a triky a snažte se získat obecný přehled o tom, jak by měl poctivý poradce pracovat. Zvažte, zda se vám vyplatí jednorázová optimalizace či dlouhodobá spolupráce a vyhledejte osvědčeného konzultanta, který svou práci neodflákne. Topranker a zkušenosti, které tato firma nasbírala, by mohly stát za to!

 

Máte se SEO konzultanty osobní zkušenost? Podělte se s námi v komentářích!

Václav Rozsypal
Václav Rozsypal
Jsem fotograf přírody a hudebník - přesněji saxofonista - v menší jazzové kapele. Hodně času trávím v lesích liberecka a trpělivě číhám na tu pravou fotku. Také chovám a šlechtím sportovní i okrasné holuby a do tajů holubářství zasvěcuji i jiné. No a když zbude nějaký ten čas, tak ještě bloguji - třeba právě zde.

Comments are closed.