Zahulíme, uvidíme 3
30 července, 2020
Klinika estetické medicíny Praha – sedm rad, podle čeho si ji vybrat
1 června, 2021

Prodej bytů Praha

Vlastníte byt a zvažujete co s ním dál? Pokud máte v plánu prodej bytu v Praze, velmi pravděpodobně se stanete několikanásobnými milionáři. a jestli přemýšlíte, jakou formu prodeje zvolíte, je tu pro vás pár tipů, které rozhodně stojí za zvážení!

V dnešní době je docela výhra mít bytovou jednotku v osobním vlastnictví, se kterou můžeme dále pracovat. Ať už jste byt zdědili po rodinných příslušnících, nebo jste ho před časem sami koupili, rozhodně stojí za to si prodej hezky promyslet.

Obecně se cena bytů a nemovitostí průběžně mění a to tak, že jejich cena v průběhu let roste. Proto je dobré i tento aspekt sledovat, abyste se s prodejem neukvapili. Na internetu je téměř nepřeberné množství článků, rad a tipů, jak byt prodat. Pojďme shrnout vše dohromady.

 

Zaplatit službu realitní kanceláři

Tohle je pravděpodobně ta nejjednodušší a nejpohodlnější varianta. Pokud nechcete mít s prodejem bytu žádné starosti, nebo jednoduše nemáte čas a chuť se tím sami zabývat, předejte byt realitní kanceláři. Musíte však počítat s určitou provizí z prodeje bytu, kterou si realitní kancelář ponechá.

Toto je dobrá volba, i pokud už například byt delší dobu prodáváte, ale stále nikdo nekupuje. Jestliže jste přesvědčeni, že váš byt na prodej má vysokou hodnotu a potenciál, ať už lokalitou, nebo rozlohou, můžete tak cenu bytu lehce nadstavit o pomyslnou provizi realitní kanceláři a máte tak jistotu, že na prodeji neproděláte. Realitní kancelář už se o zbytek postará, o prohlídky s potenciálními kupci, o přepis, propagaci prodeje a fotky.

Vám už pak jen oznámí, že je hotovo.

 

Prodej bytu na vlastní pěst

Pokud máte energii a chuť můžete se o prodej bytu postarat sami a mít nad celou akcí kontrolu. Nabízí se zde nespočet různých variant a možností, jak a kde byt propagovat. Buďte tedy kreativní. V první řadě je důležité si dobře promyslet konečnou prodejní cenu, nebo její rozptyl. Kupci s vámi totiž možná budou chtít smlouvat a cenu tak snižovat.

Další aspekt, který podporuje prodej nemovitosti jsou kvalitní a realistické fotografie, zevnitř i zvenku a také všeho, co k bytu náleží – například sklep, garáž, nebo balkon. Nezapomeňte do prodejní nabídky sepsat vše důležité; veškeré parametry bytu, stav, lokalitu, cenu, pro koho je vhodný, atd. Pak už jen stačí si vybrat možnosti inzerce. Bude dobré zkusit se řídit cílovou skupinou kupců.

Pokud například chcete prodat malý byt v centru Prahy, pravděpodobně nejefektivnější bude zveřejnit váš inzerát na internetu. Ať už na nějaké inzerční webové stránce, kterých je nespočet, nebo v facebookové skupině. Anebo klidně využijte obojí. Máte tak záruku, že inzerát uvidí velké množství lidí a to ti, kteří jsou zběhlí ve vyhledávání na internetu.

 

Udělat z prodeje přivýdělek

Nabízí se ještě jedna možnost, jak nakládat s bytovou jednotkou. Jestliže máte dobré oko na koupi bytů a umíte v nich vidět ztracený potenciál, můžete postupovat následovně. Byty můžete sami vyhledávat, tedy sledovat výhodné nabídky.

Když potom byt koupíte, ať už za vlastní náklady, nebo na hypotéku, můžete jej nechat zrekonstruovat do přijatelného vzhledu. To vyzdvihne celkovou hodnotu daného bytu, který pak můžete prodat za mnohonásobně vyšší cenu. Chce to ale velkou dávku trpělivosti a musí vám to dělat radost.

Toto je tedy pár rad, jak s vlastní bytovou jednotkou nakládat, pokud zvažujete prodej. Vždy se ale řiďte vlastním selským rozumem, dopřejte si čas na rozmyšlenou a nenechte se napálit. Hodně štěstí v prodeji!

Václav Rozsypal
Václav Rozsypal
Jsem fotograf přírody a hudebník - přesněji saxofonista - v menší jazzové kapele. Hodně času trávím v lesích liberecka a trpělivě číhám na tu pravou fotku. Také chovám a šlechtím sportovní i okrasné holuby a do tajů holubářství zasvěcuji i jiné. No a když zbude nějaký ten čas, tak ještě bloguji - třeba právě zde.

Comments are closed.