Prodej bytů Praha
29 dubna, 2021
Topy bez rukávů by neměly chybět v žádné skříni – proč nikdy nevyjdou z módy?
6 července, 2021

Klinika estetické medicíny Praha – sedm rad, podle čeho si ji vybrat

Klinik estetické medicíny je v Praze poměrně dost. Pokud se rozhodnete pro nějaký zákrok z oblasti plastické chirurgie, měli byste si být jistí i správností volby pracoviště. Jaká kritéria byste si měli stanovit a jak podle čeho se rozhodovat?

 

Ať už o zdokonalení své krásy teprve přemýšlíte, nebo jste už skálopevně rozhodnutí, správný výběr místa zákroku je naprosto zásadní. Jakmile začnete hledat na internetu, zjistíte, že v Praze o kliniky rozhodně není nouze. Na první pohled se to může zdát zvláštní, má to ale i své výhody. Vysoká míra konkurence totiž instituty krásy nutí mimo jiné k:

 

  • lepším výkonům,
  • konkurenčním cenám,
  • úsilí o co nejlepší reputaci,
  • zdokonalování nabízených služeb,
  • poskytování maximálního komfortu.

 

Co by mělo zajímat vás jako člověka, který se rozhodne podstoupit určitá rizika spojená se zákrokem? Zaměřte se pokud možno na následující:

 

Osobnost lékaře

 

Víc než na ryzí sympatie dejte na dohledatelné výsledky odvedených prací. Hledejte specialistu, který už má za sebou několik úspěšných zákroků identických s tím, na který se chystáte vy. Snažte se najít recenze a zpětné vazby předchozích pacientů. Buďte pragmatičtí, zaměřte se na výsledek a úspěšnost výkonu.

 

Klinika estetické medicíny: Praha nebo jakékoliv jiné město – dostatečný počet lidí v lékařském týmu, včetně zdravotních sester, je základ všude

 

Platí to hlavně ve chvíli, kdy se chystáte na větší zákrok probíhající v plné narkóze. U něj totiž existuje možnost případných komplikací. Stálý, sehraný personál je připravený a vyškolený na všechny situace, každý má v týmu svou důležitou roli. Lékař a sestry by také měli být pacientům k dispozici v denní i noční dobu, každý den v týdnu.

 

Historie kliniky

Je vámi vybrané místo nováčkem na trhu, nebo již etablovaným hráčem? I toto může v selekci pomoci. Prověřená pracoviště budou patrně klidnější volbou. Nicméně to, že je nějaké centrum nové, ještě neznamená, že mu nemůžete důvěřovat. V takovém případě se ale víc zaměřte na zkušenosti lékařů a tým jako celek.

 

Vybavení a technologie

 

Zařízení je spolu s lékařem nejdůležitější věcí, není to však něco, co můžete objektivně zkontrolovat. Důvěřovat budete muset informacím, které vám poskytne samotná nemocnice. Díky možnosti leasingů je technologické vybavení českých klinik všeobecně na velmi dobré až špičkové úrovni.

 

Možnost detailní konzultace

 

Rozhodně se nepouštějte do procedury, aniž byste o ní dopředu obdrželi kompletní a detailní informace. Tím nemyslíme pouhé pročítání internetových stránek. Důležitá je osobní schůzka přímo s lékařem, který bude zákrok provádět. Měl by vám poskytnout komplexní náhled na to, co můžete od operace čekat a jaká rizika podstupujete. Pokud vás nepřesvědčí, nenuťte se do ukvapeného rozhodnutí!

 

Reference

 

Už jsme je zmínili v souvislosti s osobností lékaře. Jsou velmi důležité a velkou měrou přispívají k utvrzení se, že jste si člověka i místo vybrali správně. Zaměřte se nejen na zkušenosti jiných klientů, ale také na fotogalerie prací před a po. Každá dobrá klinika by je měla mít k dispozici.

 

Jak je to s cenou?

 

Naprostá většina pracovišť plastické chirurgie je soukromých; jen na minimum zákroků přispívá zdravotní pojišťovna a operace jsou všeobecně dosti nákladné. Přesto by ale vynaložené finance neměly být to jediné, na co byste měli brát zřetel. Mezi nemocnicemi je tvrdý konkurenční boj. Menší místa můžou sice lákat na nejnižší ceny, dbejte ale na všechna ostatní kritéria, která v tomto článku zmiňujeme. Na výsledek operace se budete patrně dívat po zbytek života a přiměřená investice za to určitě stojí!

Kolik času věnujete výběru lékařů – specialistů vy? Napište nám o tom!

Václav Rozsypal
Václav Rozsypal
Jsem fotograf přírody a hudebník - přesněji saxofonista - v menší jazzové kapele. Hodně času trávím v lesích liberecka a trpělivě číhám na tu pravou fotku. Také chovám a šlechtím sportovní i okrasné holuby a do tajů holubářství zasvěcuji i jiné. No a když zbude nějaký ten čas, tak ještě bloguji - třeba právě zde.

Comments are closed.