4+4 tipy, jak se postarat o pokožku před a po použití depilačního vosku 
14 září, 2022
Chcete si dopřát chemický peeling? Cena procedury vás může překvapit stejně příjemně jako dosažený výsledek!
27 ledna, 2023

Modelace prsů: odpovědi na 5 otázek, které si možná kladete

Ačkoliv se estetická chirurgie začíná ve společnosti pomalu detabuizovat, bývá plastika prsou stále předmětem debaty. Objevuje se i celá řada mýtů a nepřesností. Jelikož se s tématem setkáváme velice často v médiích i současné kultuře, je pochopitelné, že jsme už asi všichni někdy přemýšleli, kolik třeba takový zákrok stojí a jestli je bezpečný. Přinášíme odpovědi na 5 častých otázek, které jste si asi kladli, i pokud se modelaci prsů nutně nechystáte podstoupit.

Je mezi augmentací a modelací prsů nějaký rozdíl?

Augmentace znamená zvětšení vložením implantátů. Modelace prsů je operace, která dodá prsům takový tvar, se kterým budete spokojená. Nazývá se také mammaplastika, breast-lifting, či mastopexe. Modelace se hodí pro řadu různých pacientek, ať už se potýkáte s asymetrií, nebo ztratila vaše prsa tvar s věkem. Tyto dva zákroky ale lze také kombinovat a prsa najednou zvětšit i zpevnit.

Kolik taková modelace stojí?

Průměrně se bude cena pohybovat okolo částky 42 000 korun. Konkrétní částka se však odvíjí od konkrétní operace a je individuální. Závisí na tom, jak výrazný zákrok bude, a pokud budete kombinovat s modelace také augmentaci. Sice se najdou i nabídky za cenu výrazně nižší, ale při operacích, které výrazně zasahují do vašeho vzhledu je na zvážení, zda se vyplatí šetřit. Cena by rozhodně neměla být při výběru kliniky jediným rozhodujícím faktorem. Zároveň byste se na zákrok měla finančně připravit a zvážit své možnosti, mastopexi z estetických důvodů totiž nefinancuje pojišťovna. Některé kliniky ale nabízí možnost úhrady na splátky.

Jak probíhá modelace prsou?

Pacientka s lékařem absolvuje konzultaci, kde probere své představy, přání a cíle. Lékař následně vybere ten nejvhodnější typ operace, případně implantátu. Zároveň by v závislosti na anamnéze pacientka měla před zákrokem absolvovat mamografické vyšetření. Není neobvyklé, že klinika také předepíše na několik týdnů před operací léky proti srážení krve. Samotná operace je prováděna obyčejně v celkové anestezii, kdy po dobu několika hodin před a po zákroku by se nemělo konzumovat jídlo a pití, ani kouřit. Hospitalizace trvá minimálně do následujícího dne.

Jak náročný je proces hojení po mastopexi?

To je záležitost unikátní pro každou pacientku, i proto je většinou žádoucí absolvovat několik pravidelných kontrol v rozmezí zhruba šesti měsíců po operaci. Po propuštění je většinou doporučeno se několik dní fyzicky nenamáhat a setrvávat v klidu. Ačkoliv může doba hojení být rozdílná, návrat do běžného režimu, třeba do zaměstnání či do školy, byste měla plánovat na alespoň týden či čtrnáct dní po zákroku. Pokud se projeví jakékoli příznaky zánětu nebo komplikace při hojení, je třeba urychleně kontaktovat lékaře.

Podle čeho vybrat správného chirurga a kliniku?

Možností je dnes celá řada. Proto se občas výběr jeví jako nelehká záležitost. Hledejte takové zařízení, které je v první řadě důvěryhodné. Rozhodně se zajímejte o expertízu, vzdělání a kvalifikace chirurga a jeho dosavadní výsledky. Seriózní klinika by měla na webových stránkách poskytovat informace o vzdělání svých zaměstnanců, i fotografie před a po zákrocích. Není od věci sehnat reference, či se zeptat na doporučení známých, nebo na internetu. Nejlepší je zajít na úvodní konzultaci k několika různým lékařům. Prostor i personál by měl být takový, abyste se cítila v prostředí kliniky komfortně.

Jak vnímáte modelaci prsou? Uvažujete o takové operaci? Podělte se s námi v komentářích!

Václav Rozsypal
Václav Rozsypal
Jsem fotograf přírody a hudebník - přesněji saxofonista - v menší jazzové kapele. Hodně času trávím v lesích liberecka a trpělivě číhám na tu pravou fotku. Také chovám a šlechtím sportovní i okrasné holuby a do tajů holubářství zasvěcuji i jiné. No a když zbude nějaký ten čas, tak ještě bloguji - třeba právě zde.

Comments are closed.