Když města zabírají stále víc prostoru – parkování Praha letiště má stále dostatek míst
14 září, 2022
Modelace prsů: odpovědi na 5 otázek, které si možná kladete
22 prosince, 2022

4+4 tipy, jak se postarat o pokožku před a po použití depilačního vosku 

Depilační vosk a jeho domácí použití i návštěva specializovaných center jsou čím dál víc populárnější nejen mezi ženami, ale také muži. Přesto mnozí nemají jasno v tom, jak pokožku na holení řádně připravit a následné se o ni postarat. Pojďme se proto podívat na některé zásady, které by měli znát jak začátečníci, tak i pokročilí.

Jak se na depilaci připravit?

Existuje pár způsobů, jak můžete minimalizovat bolest a vyhnout se podráždění před, během a po depilaci voskem. Vyzkoušejte je a uvidíte, že rozdíl bude obrovský!

  • Provádějte peeling. 
  • Nechte chloupky narůst do správné délky. 
  • Depilujte ve správnou dobu. 
  • Udržujte depilovanou oblast v čistotě. 

Nezapomeňte na peeling

Ujistěte se, že depilaci voskem co nejméně překáží odumřelá nebo suchá kůže. Proto nejpozději 48 hodin před samotnou akcí vybranou oblast ošetřete peelingem. Pozdější exfoliaci se ale vyhněte, at předejdete zbytečnému podráždění pokožky. 

Vypěstujte si chloupky do správné délky

Obecně se nedoporučuje holit se těsně před depilací. Příliš krátké chloupky totiž nelze voskem zachytit. Zůstane vám silně podrážděná pokožka a vosk nebude tak účinný. Než se do depilace pustíte, počkejte, až vám chloupky dorostou alespoň na čtvrt centimetrů. Neměli by však být ani moc dlouhé – to může vést pouze k jejich lámání a bolestivějšímu odstraňování. 

Depilujte ve správnou dobu

Tento bod se týká vás, dámy! I když není problém podstoupit brazilskou depilaci během menstruace, přesto je lepší ji absolvovat alespoň jeden až dva týdny poté. V této době není vaše pokožka tak citlivá, jako když máte své dny. 

Udržujte se v čistotě

Ať už se chystáte chloupky depilovat sami, nebo vyrážíte do salonu, omyjte si depilovanou oblast teplou vodou. Vynechejte při tom tělová mléka, oleje nebo krémy. Ty by způsobily, že vosk na chloupcích bude hůře ulpívat. K očištění pokožky od potu či mazu můžete těsně před depilací použít dětské ubrousky.

Jak o pokožku pečovat poté?

Gratulujeme! Výzvu jste přijali, přežili, ale tím to nekončí. Abyste se vyhnuli podráždění, zánětu a infekci, musíte dodržovat několik pravidel pro následnou péči.

  • Nechte pokožku dýchat. 
  • Depilované oblasti se dotýkejte jen minimálně. 
  • Dejte přednost sprše před koupelí. 
  • Opět proveďte peeling. 

Noste volné oblečení 

Zejména pokud jste depilovali intimní partie, je nutné nosit volné kalhoty a nejlépe bavlněné spodní prádlo po dobu několika následujících dní. To je prodyšné a pro depilovanou pokožku méně dráždivé. Snížíte tím riziko negativních reakcí a usnadníte hojení. 

Nedotýkejte se čerstvě depilované pokožky

Víme, že to obzvlášť lákavé, ale abyste se vyhnuli drobným pupínkům a podráždění, musíte to vydržet. V případě brazilské depilace se také doporučuje zdržet se na pár dní sexu, protože ten pouze zvyšuje tření a může zhoršit stav již tak citlivé pokožky.

Sprchování místo horké koupele

Ponořit se do vany plné teplé vody po dlouhém a náročném dni je odměnou; po  depilaci je to však jedno velké NE. Póry jsou v podstatě otevřené dokořán a vy pouze riskujete infekci. Následující dva dny se vyhýbejte také sauně, soláriu nebo vířivé. Pro očištění dejte přednost sprše. 

Čas na peeling 

Po 48 hodinách znovu proveďte peeling, pokud se neobjeví známky podráždění nebo zarudnutí. Tím opět odstraníte odumřelé kožní buňky a zabráníte zarůstání chloupků. Jen si dávejte pozor, ať vybraný produkt je opravdu šetrný. Zvláště pokud ošetřujete citlivé intimní partie, můžete pro první exfoliaci použít jemný peeling na obličej. 

Dáváte přednost depilaci voskem či cukrovou pastou? Navštěvujete přitom speciální depilační studia nebo si s nežádoucími chloupky dokážete poradit sami doma?

Václav Rozsypal
Václav Rozsypal
Jsem fotograf přírody a hudebník - přesněji saxofonista - v menší jazzové kapele. Hodně času trávím v lesích liberecka a trpělivě číhám na tu pravou fotku. Také chovám a šlechtím sportovní i okrasné holuby a do tajů holubářství zasvěcuji i jiné. No a když zbude nějaký ten čas, tak ještě bloguji - třeba právě zde.

Comments are closed.